VushtrriKomente: 0 Pezullohen punimet në Kalanë e Vushtrrisë 12:43 / 19.07.2017 Operatori privat nga Vushtrria që ka marrë në shfrytëzim Kalanë nga Instituti i Kosovës për Mbrojtjen e Monumenteve përkohësisht ka pezulluar punët në realizimin e projektit sipas kontratës.
FerizajKomente: 0 Ferizaj me aktivitete kulturore për mërgimtarët 14:23 / 18.07.2017 17 aktivitetet kulturore do të shoqërojnë mërgimtarët në mjedise të ndryshme.Komuna e Ferizajt edhe sivjet ka përgatitur një agjendë të ngjeshur kulturore për nder të mërgimtarëve të cilët po i kalojnë pushimet në vendlindje, transmeton InfoKomuna.
SkënderajKomente: 0 Aktivitet të shumta kulturore kushtuar bashkatdhetarëve në Skenderaj 12:24 / 17.07.2017 Bordi i drejtorëve i Komunës së Skenderajt i udhëhequr nga Nënkryetari Fadil Nura ka mbajtur sot takimin e radhës. Në hapje të takimit z. Nura ka kërkuar angazhime konkrete të drejtorëve në realizimin e objektivave programore të përcaktuara, me synim përmirësimin e...
SuharekëKomente: 0 Kryetari Asllanaj viziton Galerinë e Fatos Kabashit 12:34 / 11.07.2017 Në fshatin Krushicë të Suharekës, tash e katër vite është e hapur Ekspozita (galeria e punës) e artistit Fatos Kabashi. Këtë ekspozitë sot e ka vizituar kryetari i Komunës së Suharekës, z.Sali Asllanaj i shoqëruar nga drejtori i DKKRSM-së z.Nuhi Llugaxhiu dhe drejtori i...
PrizrenKomente: 0 Dokufest XVI shpall programin e filmave në garë 16:13 / 10.07.2017 Festivali Ndërkombëtar i Filmit të Shkurtër dhe Dokumentar DokuFest shpalli sot programin e filmave në garë për edicionin e 16-të, i cili do të mbahet nga 4 deri 12 gusht në Prizren.
PejëKomente: 0 "Peja Poetike-2017", i bashkon poetët nga trevat shqiptare 09:05 / 07.07.2017 Shoqata e shkrimtarëve të Pejës, në bashkëorganizim me Shoqatën e Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptar “Papa Klimenti -Albani XI”, nga Suedia do të organizojë nesër Manifestimin letrar, tradicional, mbarëkombëtar - miqësor të shtatin me radhë “Peja poetike...
Komente: 0 Leunora Salihut i dorëzohet çmimi “Lothar-Fischer” 19:59 / 27.06.2017 Sipas drejtoreshës së muzeut të arteve në Neumarkt, Dr. Pia Dornacher, kanë qenë në radhë të parë “formësimi fascinues dhe qasje me materialet më të ndryshme, përcaktuese për ndarjen e çmimit Leunora Salihut.
PrizrenKomente: 0 Prizren, nis pastrimi i krojeve monumentale 11:06 / 23.06.2017 Qendra Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren ka filluar së zbatuari projektin për pastrimin e krojeve publike në qytetin e Prizrenit.