FerizajKomente: 0 Gjithçka gati për “Ditët e Kulturës Ferizaj 2018” 15:22 / 29.05.2018 Nesër në Ferizaj do të fillojnë “Ditët e Kulturës” një eveniment i kulturës i cili për disa ditë para ferizajasve do të ofrojë shumë aktivitete kulturore, aktivitete këto që organizohen nën patronatin e Kryetarit të Komunës së Ferizajt, Agim...
FerizajKomente: 0 Në Ferizaj, filluan "Ditët e Diasporës" 09:33 / 28.07.2017 Të enjten mbrëma në bulevardin e qytetit, me një koncert kanë filluar “Ditët e Diasporës”. Fillimisht këto aktivitete filluan me një koncert nga Orkestra e Qytetit nën dirigjimin e Lindita Isufit, për të vazhduar me pas edhe me Ansamblin e Këngëve dhe Valleve...
FerizajKomente: 0 Ferizaj me aktivitete kulturore për mërgimtarët 14:23 / 18.07.2017 17 aktivitetet kulturore do të shoqërojnë mërgimtarët në mjedise të ndryshme.Komuna e Ferizajt edhe sivjet ka përgatitur një agjendë të ngjeshur kulturore për nder të mërgimtarëve të cilët po i kalojnë pushimet në vendlindje, transmeton InfoKomuna.
FerizajKomente: 0 U dha premiera e shfaqjes "Njeriu, kafsha dhe virtyti" 13:27 / 17.03.2017 Në sallën e mbushur përplot të teatrit ‘Adriana Abdullahu’ të Ferizajt, mbrëmë u dha premiera e shfaqjes "Njeriu, kafsha dhe virtyti", një dramë e nobelistit italian Luigji Pirandello.
FerizajKomente: 0 Monografi kushtuar Mulla Ramë Bibajt 09:15 / 13.03.2017 Në teatrin e qytetit “Adriana” në Ferizaj, është bërë promovimi i biografisë kushtuar Mulla Ramë Bibajn.
FerizajKomente: 0 Në Ferizaj promovohet libri "Atdheu i Dëshmorit" 09:01 / 06.03.2017 Në teatrin e qytetit “Adriana” në Ferizaj, të dielën është bërë promovimin i librit ‘Atdheu i dëshmorit” kushtuar heroit të Kosovës, Rexhep Bislimi, ndërkaq autor i librit është prof. dr. Emin Kabashi.
FerizajKomente: 0 Ferizaj: Dje u hap ekspozita "E kaluara është tani" 10:20 / 26.01.2017 Pas qëndrimit nëpër disa qendra të Ballkanit, ekspozita me fotografi artistike e muzeut të Mynihut, në kuadër të festivalit “Fotodox”, u hap edhe në Ferizaj, e mbështetur nga Qendra Multimedia dhe Galeria e arteve.
FerizajKomente: 0 Fituse e Festivalit "Kosovarja Këndon" ferizajasja Fatjona Musliu 11:39 / 29.11.2016 Fatjona Malsiu nga Ferizaj është shpallur mbrëmë fituese e edicionit të 44 -të të Festivali "Kosovarja këndon" si dhe ka fituar edhe çmimin e publikut, i cili tradicionalisht mbahet në Ferizaj dhe synon që të promovoj këngëtare të reja të muzikës...
FerizajKomente: 0 Ferizaj: U debatua statuti i AAKV "Kastriotët" 11:41 / 25.10.2016 Mbi 40 anëtarë e drejtues të të gjitha gjeneratave të ansamblit, morën pjesë në debatin për statutin, i cili pritet të dalë për miratim në kuvend.