Gjakova organizon aktivitete për shenjtërimin e Nënë Terezës

GjakovëPostuar: 10:10 / 05.09.2016

Komuna e Gjakovës do të organizojë sot një aktivitet me rastin e shenjtërimit të Nënë Terezës.

Në një njoftim për media, bëhet e ditur agjenda e aktivitetit të sotëm, që do të fillojë nga ora 11:00 tek statuja e shenjtores në Parkun e Qytetit, transmeton KosovaPress.

Ja agjenda e plotë: 

Agjenda e aktivitetit me fillim në ora 11:00 tek statuja e shenjëtores në Parkun e Qytetit:

Hapja, Kori i Kishës - kënga "Dashuri është Jeta" Fjalë rasti - Kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila Fjalë rasti - Udhëheqësi i Kishës Katolike në Gjakovë, Pater Ndue Kajtazi Fjalë rasti në emër të historianëve dhe intelektualëve të Komunës së Gjakovës - Prof. Ruzhdi Sefa Kori i Kishës - kënga "Ti je Jeta ime" Instrumental - Bach .
Allemande from Flute Partita - Lorik Pylla-Kitarë Recital për Nënën Terezë - Gladiola Doli Kori i Shkollës së Muzikës - "Dhuratë për Ditëlindje" dhe "Nënës së Mirë".

PrishtinëKomente: 0 Ekspozitë nga nxënësit, për nder të shpalljes së pavarësisë (Foto) 09:42 / 15.02.2018 Për nder të 10 vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës, Drejtoria e Arsimit e Komunës së Prishtinës në bashkëpunim me Fakultetin e Arteve të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, ka hapur ekspozitën me temën “10 vjet...
Komente: 0 Dua Lipa s’ka pasur ftesë zyrtare për Ditën e Pavarësisë 10:01 / 21.02.2018 Dua Lipa nuk ka pasur ftesë zyrtare nga institucionet e vendit që të performojë në Prishtinë në Ditën e Pavarësisë. E për më tepër, as që është biseduar për ndonjë kosto që ajo t’i përgjigjej ftesës.