Mbahen "Ditët e Plisit" në Junik

JunikPostuar: 15:55 / 31.10.2016

Në Komunën e Junikut, në Qendrën rajonale të turizmit (Kulla e Vehbi Uke Isufajt), është mbajtur manifestimi kulturor “Ditët e Plisit”.

Manifestim ky qe organizohet në kuadër të ditëve të trashëgimisë kulturore. Ky manifestim u shoqërua nga shume artiste, poet dhe shkrimtarë , këngëtar dhe valltarë dhe qytetare të shumtë nga gjithë trevat shqiptare./InfoKomuna/

PrishtinëKomente: 0 Ekspozitë nga nxënësit, për nder të shpalljes së pavarësisë (Foto) 09:42 / 15.02.2018 Për nder të 10 vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës, Drejtoria e Arsimit e Komunës së Prishtinës në bashkëpunim me Fakultetin e Arteve të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, ka hapur ekspozitën me temën “10 vjet...
Komente: 0 Arben Zharku emërohet drejtor i QKK-së 16:59 / 16.02.2018 Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit Kujtim Gashi ka emëruar Arben Zharkun në pozitën e drejtorit të Qendrës Kinematografike të Kosovës.