“Kam drojë për ty” i Ragip Sylës, shpallet libri më i mirë për poezi nga MKRS

Postuar: 12:27 / 14.02.2018

Shkrimtari i njohur kosovar Ragip Sylaj, ka fituar çmimin për librin më të mirë për poezi “Kam drojë për ty”, nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve të Republikës së Kosovës.

Këtë gjë e ka bërë të ditur vetë autori Sylaj, përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook. Ai ka falënderuara jurinë dhe familjen e gjerë, kolegët dhe miqtë për përkrahjen e pakursyer, shkruan KultPlus.

“Këtë foto (autor, Arben Llapashtica) po e postoj me rastin e njoftimit se jam njëri nga fituesit e MKRS për librin më të mirë për poezi “Kam drojë për ty”, botuar nga “Armagedoni”, Prishtinë, 2017. Falemnderit prej jurisë dhe për përkrahjen e pakursyer të familjes (së gjerë), kolegëve dhe miqve!… Urime 10 vjetori i Pavarësisë së Kosovës!”, ka shkruar Ragip Sylaj.

“Kam drojë për ty” është botuar nga “Armagedoni”, Prishtinë 2017./InfoKomuna/

Komente: 0 Dua Lipa, koncert në Prishtinë më 10 gusht 15:35 / 23.02.2018 Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, ka publikuar listën e koncerteve të verës dhe në mesin e qyteteve botërore në të cilat do të performojë është edhe Prishtina.
Komente: 0 Ndërhyrje dhe projekt përforcues në Kalanë e Gjirokastrës 15:05 / 20.02.2018 Kalaja e Gjirokastrës së shpejti do të ketë një ndërhyrje përforcuese. Ministria e Kulturës, Mirela Kumbaro, siç raporton ATSh, inspektoi situatën së bashku me arkitektin Agron Doraci, një prej ekspertëve që ka ndërhyrë në kala vite më parë.
Komente: 0 Dua Lipa s’ka pasur ftesë zyrtare për Ditën e Pavarësisë 10:01 / 21.02.2018 Dua Lipa nuk ka pasur ftesë zyrtare nga institucionet e vendit që të performojë në Prishtinë në Ditën e Pavarësisë. E për më tepër, as që është biseduar për ndonjë kosto që ajo t’i përgjigjej ftesës.