Ekspozita e fotografistit Arian Mavriqi

KamenicëPostuar: 18:55 / 17.02.2016

Në hollin e Shtëpisë së Kulturës u hap ekspozita e Arian Mavriqit, i cili e ka pasion fotografinë artistike.

Kjo është ekspozita e tij e dytë, i cili nëpërmjet fotografisë gjurmon të pa njohurat dhe paraqet bukuritë e rralla natyrore të komunës së Kamenicës. Mavriçi, njëkohësisht angazhohet që nëpërmjet fotografisë të jap mesazhe sociale, politike dhe filozofike.

I pranishëm në ekspozitë ishte dhe kryetari i Kamenices Begzat Sinani.

Komente: 0 Dua Lipa s’ka pasur ftesë zyrtare për Ditën e Pavarësisë 10:01 / 21.02.2018 Dua Lipa nuk ka pasur ftesë zyrtare nga institucionet e vendit që të performojë në Prishtinë në Ditën e Pavarësisë. E për më tepër, as që është biseduar për ndonjë kosto që ajo t’i përgjigjej ftesës.
Komente: 0 Arben Zharku emërohet drejtor i QKK-së 16:59 / 16.02.2018 Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit Kujtim Gashi ka emëruar Arben Zharkun në pozitën e drejtorit të Qendrës Kinematografike të Kosovës.
Komente: 0 Fëmijët e Suharekës me ekspozitën e pavarësisë 10:46 / 16.02.2018 Aktivitetet në kuadër të 17 shkurtit – Ditës së shpalljës së Pavarsisë, në Komunën e Suharekës kanë filluar me ekspozitën me punime nga nxënësit e Shkollave fillore të Komunës sonë.