FerizajKomente: 0 Mbahet koncert solistik me baritonin Xhemil Rexhepi 09:38 / 11.06.2019 Në kuadër të "Ditëve të Kulturës" Ferizaj 2019, mbrëmë është mbajtur koncert solistik me baritonin Xhemil Rexhepi me prejardhje nga Ferizaj, por që jeton e vepron në Milano të Italisë. Interpretimin e tij e përcolli Sugiko Chinen, pianiste nga Japonia.
Komente: 0 "Hardh Fest" sivjet vjen në muajin gusht 10:46 / 26.04.2019 Festa e vjeljes së rrushit “Hardh Fest”, edicionin e kaluar shënoi një sukses të madh, ku numri i pjesëmarrësve arriti mbi 61 mijë vizitorë nga mbarë bota.
PrishtinëKomente: 0 Çezma dyshekullore, dhjetë muaj pa ndërhyrje për t’ia kthyer pamjen 11:11 / 25.04.2019 Është monument në qendër të Prishtinës. Numëron krejt pak metra katrorë. Por Çezma dyshekullore ka një histori jo të mirë qëkur u zbulua para më shumë se gjashtë vjetësh. Janë bërë dhjetë muaj prejse një e katërta e xhamit që e...
GllogocKomente: 0 Gjimnazistet nga Drenasi më të mirët në "Javën e Frankofonisë" 12:30 / 25.03.2019 Në javën e Frankofonisë, që tani mbahet tradicionalisht në Kosovës, nxënësit nga gjimnazi “Gjergj Kastrioti-Skënderbeu” në Drenas, kanë marr edhe këtë vit çmimet e para në javën e gjuhës frënge dhe të frankofonisë.