Mbi 50 mijë shikues brenda muajit për 9 filmat e platformës pa pagesë

Postuar: 10:12 / 09.01.2018

Filmat e bashkëfinancuar nga shteti, që para më pak se një muaj u lansuan në platformën online pa pagesë, janë shikuar mbi 53 mijë herë nga adhuruesit e kinematografisë

Nëntë filma me të cilët ka startuar jetësimi i memorandumit të bashkëpunimit midis Qendrës Kinematografike të Kosovës dhe kompanisë “Gjirafa” kanë zgjuar interesim të madh të shikuesve, shkruan “Koha Ditore”.

Filmi i shkurtër “Ballkoni”, nën regji të Lendita Zeqiraj, është më i shikuari me gjithsej 11 mijë e 215 shikime, derisa pas tij renditet “Ne të tre”, me regji të Blerta Bashollit, me gjithsej 9 mijë e 345 shikime, deri të hënën pasdite.

Komente: 0 Filmi “Martesa” gjatë shkurtit në kinematë kosovare 14:18 / 22.01.2018 Nga dita e parë e muajit shkurt audienca kosovare do ta ketë rastin ta shohë filmin “Martesa”, i cili nga kritika u cilësua si një prej debutimeve më mbresëlënëse evropiane të vitit që shkoi në festivalin e kategorisë “A” në Talinn, ku edhe u shfaq...