PejëKomente: 0 Rrafshohet monumenti në Pejë, Policia nis hetimet 15:13 / 03.05.2018 Peja është qyteti i radhës që ka një monument më pak. Objekti njëkatësh, që ishte nën mbrojtje si “Shtëpia e Heroit të Popullit Ramiz Sadiku”, është rrafshuar.
PejëKomente: 0 Në Pejë promovohet libri "Dushkaja" i Jusuf Buxhovit 16:31 / 20.04.2018 Me organizimin e Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport, respektivisht sektori i kulturës, në sallën e kuvendit komunal të Pejës u promovua libri “Dushkaja” i autorit, Jusuf Buxhovi.
PejëKomente: 0 "Peja Poetike-2017", i bashkon poetët nga trevat shqiptare 09:05 / 07.07.2017 Shoqata e shkrimtarëve të Pejës, në bashkëorganizim me Shoqatën e Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptar “Papa Klimenti -Albani XI”, nga Suedia do të organizojë nesër Manifestimin letrar, tradicional, mbarëkombëtar - miqësor të shtatin me radhë “Peja poetike...
PejëKomente: 0 Ekspozita "Për ty" do të bashkojë artistet nga Peja dhe Tirana 16:08 / 06.03.2017 Në Galerinë e Arteve në Pejë do të hapet një ekspozitë me veprat e artistëve nga Peja e Tirana, Alma Islamaj, Liridona Gjuka, Teuta Gacaferri, Pranvera Kica, Teuta Preni, Jozita Shkreli, Begina Bezo, Alketa Alikaj, Gentiana Meta dhe Syzana Gashi.
PejëKomente: 0 Peja ka filluar me aktivitetet "Java e Nëntorit" 10:31 / 22.11.2016 Komuna e Pejës në bashkëpunim me Ambasaden e Shqipërisë në Kosovë dhe Universitetin "Haxhi Zeka" kanë organizuar aktivitetet "Java e Nëntorit" për nder të 28 Nëntorit - Ditës së Flamurit.
PejëKomente: 0 JETA: Njeriu i Radios [Video] 08:14 / 06.10.2016 Në JETA të KTV-së i ftuar ishte njeriu i radios, Hivzi Krasniqi i lindur e rritur në Pejë.
PejëKomente: 0 Rugova sot organizon Lojërat Tradicionale 11:33 / 14.08.2016 Lojërat Tradicionale të Rugovës do të mbahen sot në bjeshkët e Rugovës, konkretisht në fshatin Kuqishtë, ku në mesin e afro 7 mijë mysafirëve do të gërshetohet tradicionalja me të sotmen, përmes lojërave, valleve dhe muzikës.
PejëKomente: 0 Pejë: Inaugurohet Galeria e Arteve 11:00 / 14.07.2016 Me një bashkpunim profesional dhe korrekt me organizaten INIT nga Prishtina, me financim të përbashkët me organizaten ndërkombëtare “Culture for All” dhe Fondacioni “Unë e dua Kosovën” u bë i mundur renovimi i Galerisë së Arteve në Pejë.
PejëKomente: 0 Peja synon ta shndërrojë Panairin e Librit në ngjarje tradicionale 09:37 / 14.06.2016 Një ditë pas kryeqytetit, Peja është bërë nikoqire e botuesve. Dukshëm më i vogël sesa ai i Prishtinës, ku për gjashtë ditë në edicionin e 18-të shpalosën ofertën e tyre mbi 100 shtëpi botuese, në këtë qytet perëndimor të vendit...