Ekspozita "Për ty" do të bashkojë artistet nga Peja dhe Tirana

PejëPostuar: 16:08 / 06.03.2017

Në Galerinë e Arteve në Pejë do të hapet një ekspozitë me veprat e artistëve nga Peja e Tirana, Alma Islamaj, Liridona Gjuka, Teuta Gacaferri, Pranvera Kica, Teuta Preni, Jozita Shkreli, Begina Bezo, Alketa Alikaj, Gentiana Meta dhe Syzana Gashi.

Ekspozita do të hapet duke filluar nga ora 13:00 me rastin e festës së "8 Marsit".

Ekspozita “Për ty” ka bërë së bashku artistet nga Peja dhe Tirana për të sjellë kështu punën e tyre në një ekspozitë të përbashkët.

PrizrenKomente: 0 Rrënimi i shtëpisë së shekullit XIX në Prizren përplas institucionet 11:26 / 19.10.2018 Qendra Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren, të enjten, përmes një reagimi ka vlerësuar se gjatë rrënimit të shtëpisë së familjes Bylbyli në rrugën “Bajrakli” ka pasur shkelje ligjore. Njëkohësisht kjo qendër ka kërkuar që të...
Komente: 0 Strategjia për kulturë që mungon tash gati 20 vjet sërish në agjendë 11:22 / 19.10.2018 Ministria e Kulturës i është rikthyer nismës për hartimin e strategjisë për kulturë. Për këtë dokument flitet tash e 18 vjet, por asnjëherë nuk është finalizuar. Janë krijuar disa grupe punuese të cilat kanë zhvilluar disa takime, por me kaq ka përfunduar...