Shfaqet "Aritmia" në Shtime

ShtimePostuar: 12:42 / 28.08.2017

Drejtoria për Rini, Kulturë dhe Sport e Komunës së Shtimes njofton se të mërkuren në Shtëpinë e Kulturës së qytetit do të shfaqet "Aritmia", raporton InfoKomuna.

"Njoftohen të gjithë të interesuarit se OJQ ”Vizionida” në bashkëpunim meregjisoren shtimjane Iliriana Arifi do të prezantojnë shfaqjen Teatrale'Aritmia' në Shtëpinë e Kulturës në Shtime. Shfaqja do të mbahet me datë 30.08.2017 ( e mërkurë ), në ora18:00 në Shtëpinë e Kulturës në Shtime.Ju mirëpresim!", thuhet në njoftimin e Komunës së Shtimes./InfoKomuna/

 

Komente: 0 Hapet ekspozita e Miftar Memetit nga Tetova 21:19 / 25.09.2017 Me ekspozitën e piktorit Miftar Memetit nga Tetova, që u hap në Qendrën rinore “Shtëpia e Felbahut”, janë përmbyll aktivitetet e ditës së parë të Festarit.
ShtimeKomente: 0 Shfaqet premiera e komedisë "Flakë le të kallet shpia" 09:04 / 25.09.2017 Në kuadër të aktiviteteve Ditët e Rinisë në komunën e Shtimes, mbrëmë në sallën e mbushur plotë me spektator u shfaq premiera e komedisë “Flakë le të kallet shpia” organizuara nga Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport, transmeton InfoKomuna.