Komente: 0 Premtimet që kryetarët nuk i realizuan kurrë 13:10 / 23.09.2017 Ramiz Lladrovci ka pothuajse një vit që është zgjedhur kryetar i Komunës së Drenasit. E gjatë kësaj periudhe qeverisëse, siq duket Lladrovci po e ka problem ta zbatojë në praktikë formulën që “zbuloi” se “forca e bën fuqinë”.
SkënderajKomente: 0 Lushtaku bënë homazhe në nderim të Fehmi e Xhevë Lladrovcit 17:09 / 22.09.2017 Keyetari i Komunës së Skenderajt Sami Lushtaku i shoqëruar nga Nënkryetari Fadil Nura, Kryesuesi i Kuvendit Ismet Salihu dhe drejtorë të drejtorive komunale ka bërë homazhe në nderim të Komandantit të Brigadës 114 të UÇK-së Fehmi Lladrovci.
PrizrenKomente: 0 Ramadan Muja gjykohet në Gjilan 17:08 / 22.09.2017 Gjykata e Apelit ka caktuar Gjykatën Themelore në Gjilan si kompetente për ta gjykuar Ramadan Mujën dhe pesë të akuzuarit e tjerë për shpërdorim të pozitës zyrtare, njofton Klan Kosova.
PrishtinëKomente: 0 Selim Pacolli: Rritja e perspektivës për të rinjtë, prioritet i imi 16:52 / 22.09.2017 Në kuadër të vizitave që kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e AKR-së, Selim Pacolli, po bënë nëpër lagjet e Kryeqytetit, sot ka vizituar disa nga familjet e lagjes “Kodra e Trimave”, ku u prit nga disa nga familjet më të mëdha në...
MitrovicëKomente: 0 Aksident në Mitrovicë, një i vdekur e dy të plagosur 16:13 / 22.09.2017 Një aksident trafiku me fatalitet është raportuar sot të ketë ndodhur në Mitrovicë rreth orës 00:50, bën të ditur zyrtarja për informim publik në Policinë e Mitrovicës, Fexhrije Pllana.
DeçanKomente: 0 Qendra informuese e turizmit së shpejti në shërbim të vizitorëve 15:14 / 22.09.2017 Komuna e Deçanit në bashkëpunimit me OJQ "Golden –Hany" dhe IADK nga Vushtrrria, kanë qenë përfituese të projektit ndërkufitar Kosovë-Mal i Zi të financuar nga Komisionit Evropian "Zhvillimi i Turizmit Rural dhe Agro Turizmit në Zonën ndërkufitare në mes...
VitiKomente: 0 Në mbledhjen e 8-të KPF dsikuton për buxhetin e vitit 2018 13:59 / 22.09.2017 Sot në Viti, është mbajtur mbledhja e tetë e rregullt e Komitetit për Politikë dhe Financa, e cila mund të jetë edhe mbledhja e fundit e këtij komiteti për shkak të zgjedhjeve që do të mbahen në muajin në vijim, transmeton InfoKomuna.
PrishtinëKomente: 0 Çelaj: Unë nuk do të qeverisë nga Facebook-u 13:50 / 22.09.2017 Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli dhe kandidati për kryetar të Prishtinës, Lirak Çelaj, kanë vizituar bizneset në Prishtinë për të parë problemet me të cilat ballafaqohen dhe ndihmën që mund t’ua jap komuna.
PrishtinëKomente: 0 Abrashi: Problemet e Prishtinës janë të zgjidhshme, vetëm duhet vullnet 13:47 / 22.09.2017 Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, ka thënë të premten se problemet dhe nevojat me të cilat përballen qytetarët e Prishtinës, janë lehtë të zgjidhshme, vetëm nevojitet vullnet politik të cilin e ofron LDK-ja...