DeçanKomente: 0 5 milionë euro investime nisin këtë vit në Deçan 17:01 / 12.01.2018 Gjatë muajve Mars – Shtator 2018, përmes Zyrës së Prokurimit, janë paraparë të nisin procedurat e prokurimit për 21 projekte në Komunën e Deçanit, raporton Top Iliria Radio.
DeçanKomente: 0 Ramosaj: Me subjektet opozitare bashkëpunim, jo koalicion 10:59 / 28.12.2017 Pas tetë vjetësh me radhë si drejtor i Administratës së Përgjithshme në Komunën e Deçanit, Bashkim Ramosaj edhe zyrtarisht, pas betimit të dhënë më 14 dhjetor, ka ndërruar zyrën e tij të drejtorit me atë të kryetarit të Komunës, për të...
DeçanKomente: 0 Aktakuzë ndaj të dyshuarit për vrasjen e vitit 2011 në Deçan 13:42 / 22.12.2017 Prokuroria Themelore në Pejë, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit Sh.Z. për vepër penale “Vrasje e rëndë” nga neni 179 paragrafi 1 pika 1.5 të KPRK-së, dhe vepër penale “Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim...
DeçanKomente: 0 Deçan, shqetësues mbetet numri i madh i qenve endacak 10:11 / 21.12.2017 Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi (KKSB) i kryesuar nga kryetari Bashkim Ramosaj, ka vlerësuar se gjendja e sigurisë në komunën e Deçanit, është e qetë por mbetët shqetësuese numri i madh i qenve endacak, të cilët paraqesin kërcënim të...
DeçanKomente: 0 Deçani formon komisionin për verifikimin e dëmeve 14:34 / 18.12.2017 Gjatë javës që lamë pas (më 16 dhe 17 dhjetor) erëra të forta dhe shiu që ra pa ndërpre kanë shkaktuar dëme jashtëzakonisht të mëdha si në ekonomitë familjare, biznese, kulte fetare, shtylla elektrike etj, por për fat të mirë pa dëme në...
DeçanKomente: 0 Konflikt me thikë në Deçan, lëndohen dy persona 17:12 / 03.11.2017 Dy persona kanë marrë lëndime nga konfliti me thikë që ndodhi në qendër të Deçanit. Viktimat janë dërguar për trajtim mjekësor në Spitalin e Pejës, këto informata për Gazetën Express i ka bërë të ditura zëdhënësi i...
DeçanKomente: 0 Deçani organizon marsh kundër kancerit të gjirit 15:27 / 31.10.2017 Numri i të prekurve nga kanceri i gjirit po rritet për çdo vit, gjë që është shqetësues me të cilat po përballet edhe Kosova dhe secila komunë, kështu është thënë sot në takimin e organizuar dhe ecjen simbolike në Komunën e Deçanit.
DeçanKomente: 0 Policia konfiskon në Deçan produkte të dëmshme mjekësore 10:25 / 18.10.2017 Në rrugën “Dëshmorët e Kombit” në Deçan, dje në orën 11:00, Policia e Kosovës, gjatë kontrollit me inspektorë të IFPPM-së, në një barnatore kanë gjetur një sasi të konsiderueshme të barërave pa banderola apo me afat të skaduar.