I hyjnë në shtëpi e i vjedhin dukat e para në vlerë prej 7.500 euro

DeçanPostuar: 11:43 / 13.02.2018

Në fshatin Carrabreg i Epërm të Deçanin, Policia e Kosovës njofton të ketë ndodhur një vjedhje e rëndë më 9 shkurt në ora 20:15.

“Më 12.02.2018 viktima mashkull K/Shqiptar, ka raportuar se persona të panjohur kanë hyrë në shtëpinë e tij, me ç’rast kanë vjedhur një shumë të parave dhe një sasi ari në vlerë të përgjithshme rreth 7.500 €”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Njësitet policore thuhet se janë duke e hetuar rastin.

Fushë KosovëKomente: 0 Fshatrat e Fushë Kosovës "të izoluara" nga bora 15:12 / 18.01.2019 Reshjet e borës që kanë rënë javëve të fundit në Kosovë dhe mos pastrimi i rrugëve, po vazhdojnë të krijojnë vështirësi për qarkullimin e banorëve në fshatrat e Fushë Kosovës.
PrishtinëKomente: 0 Prishtina me plan për lëmoshë-kërkuesit 16:02 / 14.01.2019 Përfaqësuesit e Drejtorisë për Mirëqenie Sociale dhe ata të Qendrës për Punë Sociale të Komunës së Prishtinës zhvilluan një takim me zyrtarë të Policisë së Kosovës, në lidhje me dukurinë e kërkim lëmoshës, dukuri kjo që po...