Vëllai me të meta psikike, sulmon motrën e tij në Deçan

DeçanPostuar: 10:23 / 07.09.2017

Është arrestuar një mashkull në Deçan, i cili raportohet se është me të meta psikike, pasi ai ka sulmuar fizikisht motrën e tij.

“Ai ka sulmuar fizikisht motrën e tij, duke e tërhequr zvarrë nëpër shtëpi”, thuhet në raportin e policisë.

Viktima është shpëtuar nga familjarët e saj, ndërsa i dyshuari pas tretmanit në spitalin rajonal të Pejës, me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

MalishevëKomente: 0 Malishevë, GLV përmbyll projektin për zhvillimin rural 12:12 / 17.11.2017 Grupi Lokal i Veprimit (GLV) "Llapusha" në Malishevë, ka përmbyll realizimin e projektit "Zhvillimi rural, shtysë e zhvillimit ekonomik në Llapushë", me debatin me temë Rëndësia e zbatimit të Strategjive Lokale Zhvillimore".
PrishtinëKomente: 0 Ahmeti vs Abrashi 09:40 / 17.11.2017 Balotazhi për kryetarin e Prishtinës do të përballë kryetarin aktual, Shpend Ahmeti, i cili po e synon edhe një mandat dhe rivalin e tij nga LDK-ja, Arban Abrashi.