DragashKomente: 0 Banorët e Dragashit mobilizohen për ta larguar borën 14:43 / 10.01.2019 Në fshatin Kosavë të Opojës në Komunën e Dragashit fshatarët kanë marrë lopatat dhe kanë hapur rrugën e fshatit. Njëjtë kanë vepruar edhe banorët e fshatit Zaplluxhe të kësaj treve të cilët në mënyrë të organizuar kanë pastruar...
DragashKomente: 0 Anulohet për të gjashtën herë kontrata për ujësjellësin kryesor 16:45 / 08.01.2019 Komuna e Dragashit për të gjashtën herë ka anuluar njoftimin për dhënien e kontratës për projektin e vazhdimit të punëve në ujësjellësin kryesor. Sipas sqarimit të dhënë nga kjo komunë ky akt është nxjerrë bazuar në vendimin e Organit Shqyrtues...
DragashKomente: 0 Dragashi bëhet me deponi të mbetjeve inerte 12:48 / 27.08.2018 Ministria e Mjedisit dhe Komuna e Dragashit kanë nënshkruar Memorandum Bashkëpunimi për ndërtimin e deponisë së mbetjeve inerte, pak ditë para fillimit të fushatës “Ta pastrojmë Kosovën”.
DragashKomente: 0 Rrahje masve në Dragash 10:38 / 29.01.2018 Policia e Kosovës ka njoftuar se në Dragash më 28.01.2018 në orën 00:55 është raportuar se tetë të dyshuar meshkuj K/Goranë, nën ndikim të alkoolit janë rrahur mes vete.
DragashKomente: 0 Nënkryetari i komuniteteve zgjidhet jashtëligjshëm 12:09 / 23.01.2018 Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka vlerësuar se vendimi i Kuvendit të Komunës së Dragashit për zgjedhjen e nënkryetarit të Komunës për komunitete është në kundërshtim me legjislacionin në fuqi.
DragashKomente: 0 PDK fiton në Dragash edhe pas rinumërimit 13:53 / 26.11.2017 Kandidati i PDK-së për Komunën e Dragashit, Shaban Shabani, ka dal fitues në këtë komunë edhe pas rinumërimit të 35 vendvotimeve, atyre me kusht, me postë dhe të personave me aftësi të kufizuara.
DragashKomente: 0 Kryeziu: Sikur në qershor, LDK-ja do të dalë sërish e para në Dragash 17:16 / 19.10.2017 Kandidati i LDK-së për kryetar të Dragashit, Selim Kryeziu, ka thënë të enjten në një tubim me qytetarë të kësaj komune, se ngjashëm me zgjedhjet e qershorit, edhe të dielën LDK-ja do të dalë partia e parë në Dragash, madje me një fitore më të...
DragashKomente: 0 Kompania “Meka” do të fillojë eksportin edhe në Zvicër 12:35 / 25.09.2017 Kompania “Meka” që merret me përpunimin e mishit, është një ndër prodhuesit më të njohur në Kosovë. Kompania u themelua në vitin 1992 dhe kishe pak punëtorë, tash numëron mbi 100. “Meka” eksporton në shumë vende dhe synon edhe tregun zviceran.
DragashKomente: 0 Promovohet punësimi dhe ndërmarrësia në komunën e Dragashit 17:02 / 14.09.2017 Në kuadër të projektit INTERDEV 2, të financuar nga Bashkëpunimi Austriak për Zhvillim dhe implementuar nga Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP), Komuna e Dragashit dhe UNDP lansuan sot Paktin Territorial të Punësimit. Me këtë rast u formalizua edhe kontributi financiar i...