Digjet një lokal në Dragash

DragashPostuar: 11:19 / 17.08.2017

Policia e Kosovës njofton se në fshatin Bellobrad të Dragashit dje është djegur një lokal.

Motivet e djegies së lokalit ende nuk dihen.

"NN. Ankuesi mashkull K/Shqiptar ka raportuar se në rrethana të panjohura nga  zjarri i është përfshirë lokali i tij. Njësia policore dhe zjarrfikësit kanë lokalizuar zjarrin. Përveç dëmeve materiale nuk raportohet për të lënduar", njofton Policia, raporton InfoKomuna.

DeçanKomente: 0 Fshati pa jetë i Deçanit 10:48 / 27.05.2018 Në skaj të një livadhi bie në sy një grumbull gurësh të mbuluar nga barishte. Dikur ata gurë kanë qëndruar të renditur njëri mbi tjetrin në mure të një shtëpie.
GllogocKomente: 0 Shenjëzohen rrugët ne Komunën e Drenasit 13:08 / 27.05.2018 Komuna e Drenasit, përkatësisht Drejtoria e Shërbimeve Publike dhe Emergjencë, gjatë ditëve të vikendit ka filluar implementimin e projektit të shenjëzimit horizontal të rrugëve në Komunën e Drenasit.