PDK fiton në Dragash edhe pas rinumërimit

DragashPostuar: 13:53 / 26.11.2017

Kandidati i PDK-së për Komunën e Dragashit, Shaban Shabani, ka dal fitues në këtë komunë edhe pas rinumërimit të 35 vendvotimeve, atyre me kusht, me postë dhe të personave me aftësi të kufizuara.

Sipas rezultateve gjatë rinumërimit, PDK ka marrë 4117 dhe LDK 287. Kurse, në votat me kusht, me postë dhe personat me nevoja të veçanta, PDK ka marrë 302 dhe LDK 67.

Në dy proceset kanë qenë 66 fletëvotime të pavlefshme dhe një e zbrazur.

SkënderajKomente: 0 Vidhen plumbat e portretit të Adem Jashari në Prekaz 11:12 / 23.04.2018 Në 20-vjetorin e rënies së heroit legjendar Adem Jashari, në kullën e Jasharëve në Prekaz, Besart Gashi kishte vendosur që të formojë një mozaik prej 200 mijë gëzhoja plumbash ku zbulohej portreti i Adem Jasharit.
PodujevëKomente: 0 Në Podujevë mbillen lule për Ditën e Tokës 15:17 / 23.04.2018 Në kuadër të aktiviteteve të organizuara për shënimin e Ditës së Tokës, Kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, bashkë me ekologët e rinj, kanë mbjellur lule në Parkun e Qytetit në Podujevë.
PrishtinëKomente: 0 Sot mbyllen tri rrugë në Prishtinë! 11:08 / 23.04.2018 Gjatë ditëve të kaluara, rrugët në Prishtinë ishin bllokuar herë njëra herë tjetra, për zhvillimin e punimeve të ndryshme.