Rinumërimi e rrit për dy vota diferencën e Shabanit ndaj Kryeziut në Dragash

DragashPostuar: 12:31 / 26.11.2017

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar rinumërimin e të gjitha votave në 35 vendvotime të Komunës së Dragashit.

Pas rinumërimit të votave ka rezultuar se kandidati i PDK-së, Shaban Shabani ka dy vota më shumë se sa në rezultatet preliminare të publikuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Nëse i kalkulojmë votat që Shabani i kishte marrë në rezultatet preliminare rezulton që tash i ka 6,280.

Selim Kryeziu edhe pas rinumërimit i kanë mbetur 6,238 vota.

Ende pa u proceduar votat me kusht dhe ato me postë, diferenca në Dragash është 43 vota.

GjilanKomente: 0 Gjilan, 27 mijë dollarë për ndërtimin e tregut mobil 15:27 / 23.01.2018 Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, me bashkëpunëtorët e tij ka pritur në takim pune dhe ka nënshkruar marrëveshjen e mirëkuptimit me Caroline Onekalit, nga Zyra e OKB-së në Kosovë për përkrahjen e komuniteteve, në vlerë prej 27 mijë dollarë, ku...
MitrovicëKomente: 0 Policia me të arritura në Mitrovicë 15:58 / 23.01.2018 Stacioni Jugor i Policisë në Mitrovicë, ka prezantuar sot raportin e punës për vitin 2017, me ç’rast morën pjesë, kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, komandanti i Stacionit Policorë në Jug Ahmet Xhosha, zv.drejtoresha Rajonale , Nënkolone Afërdita...