Vjedhin e më pas i vënë flakën shtëpisë së mërgimtarit në Dragash

DragashPostuar: 10:39 / 05.02.2018

Në fshatin Brezne të Dragashit një person ka raportuar se shtëpia e vëllait të tij, i cili jeton në shtete perëndimore, në rrethana të panjohura është përfshirë nga zjarri.

Pas lokalizimit tëzjarrit është vërejtur se persona të panjohur kishin hapur me forcëderën dhe dyshohet se pas vjedhjes ia kanë vënë flakën shtëpisë.

Njësia përkatëse policore është duke hetuar rastin. Gjatë 24 orëve të fundit,Policia e Kosovës raporton edhe për disa vepra të ndryshme penale sidëmtim prone, vjedhje e rëndë e shkaktim i rrezikut të përgjithshëm.

 

PodujevëKomente: 0 Memoriali "Shqiponja" ngritet në Podujevë 14:22 / 19.06.2019 Në 20-vjetorin e çlirimit të Podujevës, është përuruar memoriali “Shqiponja” te rrethi rrotullimi i rrugës Prishtinë – Merdare”, në Podujevë.
PejëKomente: 0 Nis projekti gjysmëmilionësh në sheshin e Pejës 15:14 / 19.06.2019 Në sheshin e qytetit të Pejës ka nisur të hënën realizmi i fazës së parë të projektit, që parasheh rindërtimin e pjesës qendrore të sheshit “Skënderbeu” deri të rruga që shkon për në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare.