Diskutojnë për trajtimin e qenve endacakë

FerizajPostuar: 09:43 / 12.01.2018

Drejtori i Drejtorisë së Bujqësisë dhe Pylltarisë në komunën e Ferizjt, Burim Bajrami gjatë ditës së djeshme ka takuar homologun e tij nga Komuna e Gjilanit, Ramiz Ramadani.

Ky takim kishte karakter konsultativ, me theks të veçantë në diskutimin e efekteve direkte që kanë pasur investimet në sektorë të ndryshëm të bujqësisë në këtë komunë si dhe praktikat e ndjekura për trajtimin e të qenve endacak me qëllimin e funksionalizimit të një strehimoreje të përbashkët për kujdesin dhe trajtimin e qenve pa pronarë.

Drejtorët e Drejtorive përkatëse u dakorduan që të thellojnë bashkëpunimin mes tyre për të ofruar zgjidhjet më të mira dhe sjelljen e investimeve në sektorët me të cilët drejtojnë./InfoKomuna/

FerizajKomente: 0 500 mijë euro për dy projekte infrastrukturore sportive në Ferizaj 15:17 / 25.04.2018 Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, i shoqëruar nga nënkryetari Naim Ferati, drejtoresha e Kulturës, Xhemile Murati- Shabani, si dhe këshilltari i tij Besim Zymberi, ka pritur në një takim ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Kujtim Gashi me ç’rast kanë bërë...
GllogocKomente: 0 Lladrovci fton pronarët e kombibusëve që ta respektojnë ligjin 16:59 / 25.04.2018 Gjatë ditës së sotme, pas një proteste të organizuar nga pronarët e kombibusëve të Komunës së Drenasit para objektit të Komunës, Kryetari Ramiz Lladrovci i ka takuar ata duke u informuar për qëllimin e protestës së tyre.