Kapen gjashtë iranianë në një maunë në Ferizaj

FerizajPostuar: 15:45 / 12.02.2018

Gjashtë shtetas të huaj janë arrestuar në Ferizaj rreth orës 11:00 të ditës së sotme.

Arrestimin e tyre e ka konfirmuar për klankosova.tv zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi.

“Policia e Kosovës, bazuar në informacionet e pranuara sot rreth orës 11:00, ka ndaluar gjashtë persona të cilët dyshohet se në mënyrë ilegale kanë hyrë brenda territorit”.

“Personat e dyshuar tanimë të ndaluar nga policia, janë shtetas të huaj”, ka thënë Krasniqi, njofton Klan Kosova.

Klan Kosova mëson se personat e arrestuar janë nga Irani dhe që janë zënë nga policia derisa po qëndronin brenda një maune me mall.

KlinëKomente: 0 Klina bëhet me Qendër të Kujdesit Ditor për fëmijët me autizëm 11:25 / 14.10.2018 Komuna e Klinës është bërë me Qendër të Kujdesit Ditor, e cila do të ofrojë shërbime ditore për fëmijët me autizëm, zhvillim të vonshëm, si dhe ngritjen e vetëdijes së popullatës së përgjithshme për trajtimin e fëmijëve të...
FerizajKomente: 0 Nis ndërtimi i shkollës së re të mesme në Ferizaj 15:09 / 12.10.2018 Në këtë kuadër, edhe sot, Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, bashkë me drejtorin e Arsimit, Afrim Llabjani, drejtorë të drejtorive komunale, zëvendësministra, Kryesuesen e Kuvendit të Komunës së Ferizajt, Kristina Gashi Bytyçi dhe dhjetëra profesorë dhe...
PrishtinëKomente: 0 Vendoset ndriçimi publik tek Fakulteti Teknik 11:20 / 14.10.2018 Mbrëmë është vendosur ndriçimi tek Fakulteti Teknik me c`rast tani ajo pjesë ka pësuar edhe ndryshime si dhe është zvogëluar rrezikshmëria.