Rrezikon këmbësorët me veturë në sheshin e Ferizajt, arrestohet

FerizajPostuar: 10:27 / 07.12.2017

Policia e Kosovës ka arrestuar një person të mërkurën mbrëma në Ferizaj, pasi kishte rrezikuar këmbësorët duke hyrë me veturë në sheshin e këtij qyteti.

I dyshuari gjatë arrestimit ka kërcënuar zyrtarët policorë.

Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.

MitrovicëKomente: 0 Ujësjellësi apelon te qytetarët ta paguajnë borxhin 17:06 / 22.03.2018 Kompania Rajonale e Ujësjellësit në Mitrovicë (KRUM) ka apeluar te qytetarët që të paguajnë faturat e ujit, në të kundërtën detyrohet të ndërpresin ujin për të gjithë borxhlinjtë.
PejëKomente: 0 Shtohen masat e sigurisë në zyrën e kryetarit të Pejës 12:17 / 22.03.2018 Nga kjo javë qytetarët e Pejës nuk do të kenë qasje të lehtë në zyrën e kryetarit të Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, nëse nuk kanë kartelë magnetike apo nëse nuk e dinë kodin e hapjes së dyerve për të arritur deri te ai.
KaçanikKomente: 0 Komuna e Kaçanikut dhe KEDS-i vazhdojnë bashkëpunimin 13:26 / 22.03.2018 Në vazhdën e aktiviteteve të përbashkëta e bashkëpunuese, kryetari i Komunës së Kaçanikut Besim Ilazi priti në takim drejtorin për bashkëpunim me institucione Avni Alidemaj dhe Ekrem Belegu Këshilltar i Drejtorit Gjeneral, ndërsa prezantoi edhe Nënkryetari i Komunës...