Fushë KosovëKomente: 0 Si ndodhi grabitja mbrëmë në Fushë Kosovë? (Video) 11:44 / 08.11.2017 Një grabitje e armatosur ka ndodhur mbrëmë në Fushë Kosovë. Por policia me të marrë lajmin u tregua efikase duke ua zënë pritën grabitësve tek përroi i Njelmët.
Fushë KosovëKomente: 0 Mustafa: Askush më mirë se LDK-ja nuk di ta zhvillojë ekonominë 16:19 / 03.10.2017 Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, gjatë një takimi me strukturat e LDK-së në Fushë Kosovë, ka thënë të martën se askush më mirë se LDK-ja dhe kuadrot e saj nuk kanë njohuri, përvojë dhe program për ta zhvilluar ekonominë.
Fushë KosovëKomente: 0 Aksion për pastrimin e mbeturinave në lagjen Bresje 15:11 / 03.10.2017 Në vazhdën e përpjekjeve për të krijuar një ambient të pastër për qytetarët, Komuna e Fushë-Kosovës ka nisur aksionin e pastrimit të mbeturinave në lagjen Bresje, afër Qendrës së Mjekësisë Familjare dhe Qendrës Rehabilituese.
Fushë KosovëKomente: 0 Milionat imagjinarë për Fushë Kosovën 12:12 / 27.09.2017 Sipas kandidatit të PDK-së Adem Zogiani, Fushë Kosova mandatin e ardhshëm do të jetë më transparente dhe llogaridhënëse për banorët e saj.
Fushë KosovëKomente: 0 “Në Fushë-Kosovë po blihen votat me buxhetin e komunës” 14:35 / 07.09.2017 Në një njoftim të vetin, kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Fushë Kosovë Avni Zogiani, thotë se komuna e Fushë-Kosovës ka filluar fushatën me investime të vogla e të shumta tashti kur e ka perceptuar rrezikun e humbjes së zgjedhjeve.
Fushë KosovëKomente: 0 Dy vëllezër sulmojnë me thikë Policinë në Fushë Kosovë 10:04 / 04.09.2017 Janë arrestuar dy të dyshuar (vëllezër), pasi të njëjtit nuk kanë përfillur urdhrat e zyrtarëve policorë, të cilët ishin duke u marrë me një rast dhune në familje në të cilin rast ishin të involvuar ata.