Fushë-Kosovë: Sulmohen zyrtarët e KEDS-it, dy të arrestuar

Fushë KosovëPostuar: 12:32 / 08.09.2017

Në Fushë-Kosovë janë arrestuar dy persona pasiqë të njëjtit kanë sulmuar fizikisht zyrtarët e KEDS-it.

Nuk raportohet për të lënduar.

Policia njofton se me vendim të prokurorit të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt, transmeton Klan Kosova.

FerizajKomente: 0 Komuna e Ferizajt ka aleate të fuqishme FSK-në 09:39 / 17.01.2018 Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, në mëngjesin e sotëm ka pritur në një takim komandantin e Komandës së Doktrinës dhe Stërvitjes (KDS) të FSK-së, gjeneral brigade Enver Cikaqi me bashkëpunëtorët e tij të ngushtë, transmeton InfoKomuna.
PrizrenKomente: 0 Ndërtimi i hidrocentraleve, pas raporteve të ekspertëve të mjedisit 10:03 / 19.01.2018 Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Albena Reshitaj, ka bërë të ditur se ky dikaster qeveritar është në fazën e shqyrtimit të mënyrës së dhënies së pëlqimeve mjedisore nga kjo ministri për ndërtimin e hidrocentraleve në Lumëbardhin e...