Kryeministri Haradinaj vizitoi Komunën e Fushë-Kosovës

Fushë KosovëPostuar: 16:15 / 18.07.2019

Kryetari i Komunës së Fushë-Kosovës, Burim Berisha, priti në takim kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj së bashku me bashkëpunëtorë të tij.

Në një atmosferë shumë miqësore u bisedua për çështjet që janë në dobi të qytetarëve të Komunës së Fushë-Kosovës, gjegjësisht për projektet e realizuara deri më tani dhe për mundësitë e realizimit të projekteve të ardhshme që janë në interes për të gjithë banorët e Fushë Kosovës.

Gjatë takimit u dakorduan që së bashku të angazhohen rreth mundësive për realizimin e projekteve siç janë: realizimi i hartave zonale, shpronësimin e pronave për ndërtim të shkollave, ambulancave, palestrave sportive, varrezave e gjërave tjera që janë të nevojshme për të gjithë banorët e Komunës sonë.

Në fund të takimit të dy palët shprehën gatishmërinë që të vazhdojnë bashkëpunimin edhe në të ardhmen. /InfoKomuna/

Komente: 0 IKSHPK: Asgjë nuk ka përfunduar, mbani maskat e distancën 23:50 / 22.05.2020 Asgjë nuk ka përfunduar! Virusi nuk po tallet! Virusi akoma gjendet në mesin tonë. Ky është apeli i sotëm i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, pak orë pasi njoftoi se ka regjistruar të premten 21 raste të reja me koronavirusin e ri, pas...
Komente: 0 Pezullohen gjobat për vonesat në regjistrimin civil 15:09 / 26.05.2020 Asociacioni i Komunave të Kosovës bën të ditur se pas kërkesës që ka adresuar ditë më parë tek Ministria e Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike (MPBAP) janë shtyrë dhe pezulluar afatet e procedurës administrative për regjistrimin/deklarimin e fakteve...