“Në Fushë-Kosovë po blihen votat me buxhetin e komunës”

Fushë KosovëPostuar: 14:35 / 07.09.2017

Në një njoftim të vetin, kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Fushë Kosovë Avni Zogiani, thotë se komuna e Fushë-Kosovës ka filluar fushatën me investime të vogla e të shumta tashti kur e ka perceptuar rrezikun e humbjes së zgjedhjeve.

Në gjithë këtë, thotë Zogiani, nuk ka ndonjë ide të re, apo ndonjë prioritet për nevojat e qytetarit, por thjesht ka shtrime asfaltesh (shpesh nëpër oborret e shtëpive – qëllimi vota me çdo kusht).

Një pjesë e mirë e buxhetit vetanak të komunës është ruajtur për këtë fushatë. Përveç asfaltit, komuna, në konflikt interesi, jep para si donacione për individë e organizata. Këto para kanë për qëllim blerjen direkte të votës dhe këtu ka vend për hetim nga prokuroria, ka shkruar ndër të tjera Zogiani.

PrizrenKomente: 0 Prizren, vazhdon tejkalimi i lejeve ndërtimore në qendrën historike 13:41 / 17.11.2017 Praktika e mos respektimit të pëlqimeve të autoriteteve të trashëgimisë kulturore gjatë aktiviteteve ndërtimore në Qendrën Historike të Prizrenit po vazhdon. Sipas zyrtarëve të Qendrës Rajonale të Trashëgimisë Kulturore në Prizren, rasti i fundit i kësaj...
Komente: 0 Parashikimi i moti për katër ditë 09:29 / 17.11.2017 Vorbulla ciklonike që ka depërtuar mbi Itali, me të ftohtin dhe reshjet e borës që solli në disa pjesë të rajonit, ditëve në vijim do të zhvendoset në lindje në jug të rajonit tonë dhe do të vazhdojë të sjellë në vendin tonë kushte për mot...
PrishtinëKomente: 0 Ahmeti vs Abrashi 09:40 / 17.11.2017 Balotazhi për kryetarin e Prishtinës do të përballë kryetarin aktual, Shpend Ahmeti, i cili po e synon edhe një mandat dhe rivalin e tij nga LDK-ja, Arban Abrashi.
Komente: 0 Rinumërimi i 440 vendvotimeve drejt fundit 14:00 / 17.11.2017 Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve procesi i rinumërimit të 440 vendvotimeve nga zgjedhjet për kuvende komunale është duke shkuar drejt fundit.