Tre persona kapen duke vjedhur një veturë në Fushë-Kosovë

Fushë KosovëPostuar: 11:14 / 12.01.2018

Tre persona janë arrestuar në Fushë-Kosovë pasi janë zënë duke kryer vjedhje ngas një veturë gjatë ditës së enjte.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje. 

SkënderajKomente: 0 Nis asfaltimi i rrugëve në Runik të Skenderajt 16:27 / 24.04.2018 Ka filluar asfaltimi i rrugëve lokale në Runik. Në përurimin e fillimit të punimeve të pranishëm ishin Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, nënkryetari, Nuredin Lushtaku, dhe Drejtoresha e Urbanizmit, Sanije Ahmeti.
VushtrriKomente: 0 Vushtrria me Task Forcë kundër keqpërdorimit të ujit të pijes 15:39 / 24.04.2018 Me qëllim të adresimit të shqetësimeve nga KUR “Mitrovica” njësia në Vushtrri, lidhur me keqpërdorimin të ujit të pijes, Komuna e Vushtrrisë sot ka themeluar Task Forcë të veçantë por edhe ka aprovuar masat si në vijim për të siguruar ujë të...