GjakovëKomente: 0 Rrah vëllanë në Gjakovë 11:23 / 19.12.2018 Një person është arrestuar nga Policia e Kosovës pasi ka rrahur vëllanë e tij shkaku i një mosmarrëveshje.
GjakovëKomente: 0 Komuna ua ndalon disa bizneseve të punojnë për Krishtlindje 15:56 / 17.12.2018 Komuna e Gjakovës nëpërmjet një njoftimi ka bërë të ditur se të gjitha subjektet afariste dhe OJQ-të në Komunën e Gjakovës nuk duhet të punojnë gjatë festave zyrtare, përkatësisht të martën me datë 25 dhjetor, e cila është festë...
GjakovëKomente: 0 Hoti nënshkruan memorandum me Kryetarin e komunës së Gjakovës 13:05 / 12.12.2018 Në Komunën e Gjakovës sot u nënshkrua marrëveshje bashkëpunimi ndërmjet Koordinatorit Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport në Qeverinë e Kosovës z. Rexhep Hoti, me Kryetarin e Komunës së Gjakovës z. Ardian Gjini, për implementimin e Programit Nacional për...
GjakovëKomente: 0 Fillon projekti për furnizimin me ujë për 28 fshatra të Gjakovës 16:37 / 25.10.2018 K.R.U. Gjakova, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka njoftuar se ka filluar Projekti “Përfundimi i punimeve të ujësjellësit për 28 fshatra të Komunës së Gjakovës”.Postimi i plotë:“Sot me datë: 25.10.2018, ka filluar Projekti:...
GjakovëKomente: 0 Theret me thikë roja e stacionit të autobusëve 12:09 / 18.09.2018 Policia e Gjakovës njofton se roja në stacionin e autobusëve, derisa ishte në vendin e punës ka pasur një mosmarrëveshje me të dyshuarin i cili e ka sulmuar dhe e ka goditur me një armë të ftohët-thikë.
GjakovëKomente: 0 Shoshi tregon gjendjen e mjerueshme të varrezave në Meje 10:52 / 08.09.2018 Flamuri i shtetit të Kosovës në gjysmë shtizë, mbeturina përreth, dhe mungesë totale e përkujdesjes, shihen në disa fotografi që dëshmojnë gjendjen e mjerueshme të varrezave të martirëve të Mejes, në Gjakovë.
GjakovëKomente: 0 Përurohen tri rrugë në fshatrat e Gjakovës 14:40 / 03.09.2018 Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, në shoqërinë e kryetarit të Gjakovës, Ardian Gjini, të hënën përuroi tri rrugë në fshatrat e Gjakovës. Këto rrugë kanë një rëndësi të madhe për qytetarët të cilët i gravitojnë ato, duke...
GjakovëKomente: 0 Konfiskohen armë në Gjakovë 13:34 / 07.05.2018 Policia e Kosovës ka konfiskuar pushkë, revole dhe thika në një shtëpi në Gjakovë.
GjakovëKomente: 0 Policia arreston hajnat e biçikletave në Gjakovë 15:02 / 04.05.2018 Gjatë periudhës së fundit në qytetin e Gjakovës janë raportuar dy raste të grabitjeve dhe disa raste të vjedhjeve, e me theks të veçantë vjedhje të biçikletave.
GjakovëKomente: 0 MMPH ndihmon Gjakovën me dy projekte 15:24 / 19.04.2018 Qeveria e Kosovës, Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor do të përkrahë financiarisht dy projekte jetike në komunën e Gjakovës, atë për rregullimin e shtratit të lumit Krena dhe përfundimin e punimeve për ujësjellësin e në 28 fshatra të Rekës së...