Brigdës së Zjarrfikësve në Gjakovë i shtohet një kamion për fikjen e zjarrit

GjakovëPostuar: 18:14 / 07.09.2017

Brigada e Zjarrfikësve në komunën e Gjakovës, sot është bërë me një kamion modern për fikjen e zjarrit.

Kjo makinë tejet e nevojshme për zjarrfikësit gjakovarë ka ardhur si donacion nga zjarrfikësit e qytetit Limburg të Holandës, ndërsa ndërmjetësues i këtij donacioni është ish - polici holandez i EULEX-it Wim Beeren i cili vite më parë ka shërbyer në komunën e Gjakovës.

Në ceremoninë e pranim – dorëzimit të këtij automjeti që është bërë sot në ambientet e Brigadës së Zjarrfikëseve, ka marrë pjesë edhe nënkryetari i komunës së Gjakovës Armend Vokshi si dhe ambasadorja e Holandës në Kosovës Gerrie Willems, të cilët e vlerësuan lartë kontributin që zjarrfikësit holandez por edhe ish – polici Wim Beeren dhe kolegët e tij e kanë dhënë për sigurimin dhe transportimin e këtij mjeti.

Nënkryetari Vokshi ka uruar që ky mjet të ju shërbejë në maksimum zjarrfikësve gjakovarë, ndërsa në shenjë falënderimi ka ndarë mirënjohje për ish – policin Wim Beeren dhe pesë kolegët e tij që kanë ardhur në Gjakovë për ta sjellë automjetin zjarrfikës.
/InfoKomuna/

Komente: 0 Për 10 muaj mbi 623 milionë euro remitenca nga diaspora 12:18 / 23.01.2018 Gjatë 10 muajve të parë të vitit që lamë pas bashkatdhetarët tanë që jetojnë nëpër shtete të ndryshme të botës në formë të dërgesave në Kosovë kanë dërguar hiç më pak se 623.8 milionë euro, derisa gjatë...
FerizajKomente: 0 Zvarritet prej 5 muajsh tenderi për mirëmbajtje dimërore rrugësh 11:36 / 23.01.2018 Komuna e Ferizajt sivjet ka dështuar ta kontraktojë ndonjë kompani të rregullt për pastrimin e rrugëve dhe trotuareve nga bora, ndaj reshjet e fundit të borës, më saktë gjatë vikendit kanë shkaktuar telashe dhe vështirësi për qarkullim.
LipjanKomente: 0 Ahmeti kërkon punë dhe angazhim maksimal nga shefat e sektorëve 10:37 / 23.01.2018 Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti ka zhvilluar sot një takim me shefat e sektorëve të komunës me qëllim të një kordinimi sa më të mirë në realizimin e detyrave të punës me të cilën ata janë të ngarkuar.