Në Gjakovë inaugurohet projekti i bashkëfinancuar nga DEMOS dhe komuna

GjakovëPostuar: 09:58 / 20.09.2017

Nënkryetari i komunës së Gjakovës,Armend Vokshi, bashkë edhe me përfaqësuesin e projektit Demos/Helvetas Norbert Pijls kanë inauguruar sot projektet të cilat janë investuar në bashkëfinancim në hapësira publike dhe rrugë, transmeton InfoKomuna.

1. Hapësirat publike + fusha sportive në rrugën Beqir Kastrati dhe Besim Bistrazhini.
2. Parku qendror: ndriqimi, gjelbërimi, stazat e ecjes, karriget, shportat dhe fontana.
3. Infrastruktura rrugore në rrugën Muharrem Domi.

Shuma totale e investimeve është 321,488.00€, prej të cilave 70% janë donacion nga Helvetas Demos dhe 30% nga buxheti komunal./InfoKomuna/

Komente: 0 Ja cila parti prin me vota në nivel vendi 23:26 / 22.10.2017 Lidhja Demokratike e Kosovës, del të ketë fituar më së shumti vota në nivel vendi, duke i numëruar të gjitha votat që qytetarët kanë hedhur për kandidatët për kryetarë të komunave.
Komente: 0 Prokuroria: Ndalohen tre persona lidhur me procesin zgjedhor 12:21 / 22.10.2017 Prokurori i Shtetit, njofton opinionin publik që deri në ora 12 në tërë territorin e Republikës së Kosovës, janë raportuar dy raste me tre persona të ndaluar, lidhur me procesin zgjedhor që është duke u zhvilluar.