Në pranga pasi gjuajti me armë në aheng

GjakovëPostuar: 13:13 / 17.07.2017

Në fshatin Ujz të Gjakovës, dje është arrestuar një i dyshuar mashkull pasi që i njëjti ka shtënë me armë zjarri në një aheng familjar, njofton Klan Kosova.

I dyshuari e ka vetë-dorëzuar armën me një karikator për të cilën posedon leje.

Me urdhër të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt, ndërsa arma i ëshë konfiskuar.

DeçanKomente: 0 Fillon ndërtimi i rrugës Deçan-Plavë 11:03 / 24.04.2018 Ministria e Infrastrukturës në bashkëpunim më komunën e Deçanit sot do të mbajnë ceremoninë e inaugurimit të fillimit të punimeve për ndërtimin e Rrugës Deçan – Plavë.
FerizajKomente: 0 Svarqa: Aliu ankohet në vend që të flasë për projekte 09:47 / 24.04.2018 Subjektet opozitare dhe shoqëria civile të Ferizajt kanë akuzuar kryetarin e Komunës, Agim Aliu, me arsyetimin se për 100 ditë të qeverisjes së tij nuk ka arritur ta realizojë ndonjë projekt konkret në të mirë të qytetarëve.
DeçanKomente: 0 Nis ndërtimi i rrugës Deçan-Plavë 14:42 / 24.04.2018 Sot është bërë inaugurimi i fillimit të punimeve të rrugës Deçan-Plavë, rrugë kjo që e lidhë rajonin e Dukagjinit me atë të Plavës dhe Gucisë.