Rrah vëllanë në Gjakovë

GjakovëPostuar: 11:23 / 19.12.2018

Një person është arrestuar nga Policia e Kosovës pasi ka rrahur vëllanë e tij shkaku i një mosmarrëveshje.

Si pasojë e sulmit fizik dhe lëndimeve në pjesën e fytyrës, viktima ka marrë tretman mjekësor në spitalin rajonal të Gjakovës.

Pas intervistimit i dyshuari me vendim të prokurorit, dërgohet në qendrën e mbajtjes.

Komente: 0 Konfirmohen 13 raste me COVID-19 dhe dy persona të shëruar 20:10 / 31.05.2020 Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, njofton se sot janë testuar gjithsej 113 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, nga të cilat janë konfirmuar 13 raste me COVID-19.
MalishevëKomente: 0 Sqaron Komuna e Malishevës: Janë 329 raste të thumbuar nga rriqrat e jo 811 13:33 / 27.05.2020 Shtabi Komunal për luftimin dhe parandalimin e EHKK, sqaron opinion se lajmi i dhënë në disa medie se në Komunën e Malishevës janë thumbuar 811 persona nga rriqrat, nuk qëndron dhe besojnë që pa dashur është keqkuptuar njoftimi i IKSHP-së, lidhur me gjendjen nga thumbimi i...