Rrahje për çështje pronësore në Gjakovë

GjakovëPostuar: 11:25 / 17.08.2017

Raportohet se janë arrestuar dy persona pasi që të njëjtit pas një mosmarrëveshje rreth një kontesti pronësor, janë rrahur mes veti duke pësuar lëndime trupore.

Sipas Policisë, ngjarja ka ndodhur të martën në rrugën "Pashko Vasa" në Gjakovë në ora 21:35, raporton InfoKomuna.

Të njëjtit pas trajtimit mjekësor janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

PrishtinëKomente: 0 "Kosova e para në rajon për aksidente" 11:15 / 23.04.2018 Sot, tri rrugët kryesore të Prishtinës do të jenë të mbyllura për dhjetë minuta, duke shënuar ditën vendore të përkujtimit të viktimave në komunikacionin rrugor. Aty do të realizohen tri performanca artistike dhe vetëdijesuese, ku do të jenë të...
PrishtinëKomente: 0 Sot mbyllen tri rrugë në Prishtinë! 11:08 / 23.04.2018 Gjatë ditëve të kaluara, rrugët në Prishtinë ishin bllokuar herë njëra herë tjetra, për zhvillimin e punimeve të ndryshme.
SuharekëKomente: 0 Komuna dhe “Help”, ndihmojnë 40 biznese të vogla të Suharekës 13:42 / 23.04.2018 Projekti “Mbështetje stabilitetit socio-ekonomik në rajonin e Ballkanit Perëndimor 2017-2018”, ka filluar të zbatohet edhe në Komunën e Suharekës, ku sot kanë nënshkruar kontratat 40 persona dhe biznese të vogla nga kjo Komunë.