Therje me thikë pas seancës gjyqësore në Gjakovë

GjakovëPostuar: 11:41 / 22.09.2017

Policia raporton se në rrugën “Bardhyl Çaushi” në Gjakovë i dyshuari pas një pauze të një seance gjyqësore, ka sulmuar me mjet të mprehtë-thikë viktimën, duke i shkaktuar lëndime trupore.

Viktima ka pranuar trajtim mjekësor ndërsa i dyshuari është larguar në drejtim të panjohur. Njësitet policore janë duke hetuar rastin.

Komente: 0 VV: Në balotazh do të jemi në 10 komuna 23:06 / 22.10.2017 Lëvizja Vetëvendosje, në një konferencë për medie, e ka vlerësuar procesin e sotëm zgjedhor, si të rregullt përgjithësisht. Kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, tha se Vetëvendosje po prin bindshëm në Prishtinë dhe se do të jetë grupi më i madh i...
GjakovëKomente: 0 DnV: Në Gjakovë prin Gjini i AAK-së 22:08 / 22.10.2017 Demokracia në Veprim ka publikuar rezultatet preliminare për zgjedhjet lokale të 22 tetorit 2017 në Kosovë.
Komente: 0 KQZ: Kemi probleme teknike me procesim të të dhënave 23:16 / 22.10.2017 Valmir Elezi nga Komisioni Qendror Zgjedhor ka thënë se kanë probleme teknike me procesimin e të dhënave prandaj edhe janë vonuar për të dhënë rezultatet preliminare siç pritej të ndodhte pas mbylljes së vendvotimeve në orën 19:00.