Gjendet trup i pajetë i një serbi në Zubin Potok

Zubin PotokPostuar: 11:17 / 24.01.2018

Një trup pa shenja jete është gjetur në mesditën e së martës në Zubin Potok. Rastin e ka bërë të ditur Policia e Kosovës ndërsa konfirmon se trupi i pajetë i viktimës i takon një mashkulli të komunitetit serb.

Njësit relevante kanë dal në vend të ngjarjes dhe nga ekipi mjekësor është konstatuar se viktima nuk ka shenja jete. Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë u është dorëzuar familjarëve.

Komente: 0 Moti gjatë 5 ditëve të ardhshme 09:43 / 24.05.2018 Edhe ditëve në vijim temperaturat e ajrit do të luhaten kryesisht rreth vlerave mesatare. Minimalet do të sillen nga 10 deri në 13 gradë celsius, ndërsa maksimalet nga 22 deri në 25 gradë celsius.
RahovecKomente: 0 Regjistrohet pasuria jo-financiare e Komunës së Rahovecit 15:46 / 24.05.2018 Njërin ndër vendimet e para të nënshkruar nga ana e kryetarit të Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi ka qenë vendimi për formimin e komisionit për regjistrimin e pasurisë jo-financiare në komunën e Rahovecit.