Haziri premton realizim objektivash në arsim

GjilanPostuar: 15:21 / 12.01.2018

Në prag të fillimit të gjysmëvjetorit të dytë, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka zhvilluar sot një takim me drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme, njofton kumtesa komunale, transmeton Koha.net.

Ai ka vlerësuar se ky është vit i realizimit të objektivave të mëdha për sektorin e arsimit, derisa ka përmendur investimet e mëdha, transmeton InfoKomuna.

“Tashmë jemi në përfundim të objektit të shkollës së mesme të artit, ndërsa kemi filluar me ndërtimin e shkollës fillore në Haxhaj. Përveç këtyre, kemi investuar në dy laboratorë në Gjimnazin natyror “Xhavit Ahmeti”, atë të kimisë dhe biologjisë dhe tash e tutje nxënësit do të marrin njohuri nga puna praktike dhe do të jenë kuadro premtuese për të ardhmen”, ka thënë kryetari Haziri.

Drejtori i Arsimit në Gjilan, Bardhyl Syla, ka falënderuar kryetarin Haziri për mbështetjen e vazhdueshme për këtë sektor, duke konfirmuar angazhimet e mëdha për realizimin e objektivave. /InfoKomuna/

GjilanKomente: 0 Themelohen pesë komitete komunale në Gjilan 09:58 / 24.04.2018 Kuvendi Komunal i Gjilanit ka themeluar të hënën pesë komitete, me ç`rast ka zgjedhur edhe kryesuesit dhe zëvendëskryesit e këtyre trupave komunale.
PrishtinëKomente: 0 Komuna e Prishtinës ngrit nivelin e sigurisë rreth parkut të qytetit 09:50 / 24.04.2018 Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur së në bashkëpunim me UN Habitatin dhe UN Women, është duke e realizuar projektin për Auditimin e Sigurisë dhe punëtorinë Bllok pas Blloku - Minecraft për intervenimet e nevojshme në lagjen rreth Parkut të Qytetit.