GllogocKomente: 0 Kryetari Lladrovci pret në takim kolonelin e KFOR-it, Daniele Bajata 17:05 / 12.01.2018 Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka pritur në takim komandantin e ri të Detashmentit të Përbashkët Rajonal të KFOR-it, Kolonel, Daniele Bajata me të cilin ka biseduar për sigurinë në vend dhe zhvillimet e përgjithshme në Komunën e Drenasit.
GllogocKomente: 0 Kryetari Lladrovci takon bashkatdhetarët nga Drenasi 16:30 / 29.12.2017 Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka mbajtur takim me bashkatdhetarët e Komunës së Drenasit dhe ka vlerësuar se mërgimtarët janë shtyllë e zhvillimit ekonomik të Drenasit.
GllogocKomente: 0 Kompania “Art Aluminium” financon bursa për studentë nga Drenasi 16:17 / 28.12.2017 Në kuadër të bashkëpunimit mes Komunës së Drenasit dhe kompanisë “Art Aluminium” me seli në Fushë Kosovë, sot Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci dhe drejtori i “Art Aluminium”, Shaban Muja kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi...
GllogocKomente: 0 Drenasi binjakëzohet me një komunë të provincës së Adanës 10:36 / 27.12.2017 Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka zhvilluar vizitë në Turqi, ku ka takuar kryetarin e Adanës, kryeqytet i provincës dhe kësaj pjese të rëndësishme të Turqisë, ku do të bëj binjakëzimin me komunën Karaisali.
GllogocKomente: 0 Aksident në Drenas, treni godet veturën 15:57 / 26.12.2017 Një aksident ka ndodhur para pak minutave në Drenas. Në aksidentin në fjalë janë përfshirë një tren dhe një veturë, teksa thuhet se treni ka goditur veturën në fjalë.
GllogocKomente: 0 Dëmtohen zyret e Vetëvendosjes në Drenas 16:01 / 22.12.2017 Persona të paidentifikuar kanë dëmtuar zyret e Lëvizjes Vetëvendosjes në Drenas duke e hequr logon e kësaj partie, ka konfirmuar VV-ja përmes një komunikate për media.
GllogocKomente: 0 Lladrovci takon studentët kosovarë në Vjenë 14:25 / 19.12.2017 Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, gjatë qëndrimit në Austri ka takuar studentët dhe qytetarët kosovarë që jetojnë e studiojnë në Vjenë.
GllogocKomente: 0 Lladrovci: Drenasi ofron kushte të mira për investime 17:52 / 18.12.2017 Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka takuar ambasadorin e Shqipërisë në Austri, Roland Bimo dhe me këtë rast ka treguar për kushtet e mira që ofron Drenasi për investitorët e huaj.
GllogocKomente: 0 Drenasi ka të konraktuara dy kompani për pastrimin e rrugëve nga bora 15:01 / 18.12.2017 Komuna e Drenasit, përkatësisht Drejtoria e Shërbimeve Publike dhe Emergjencë njofton të gjithë qytetarët e saj se ka të kontraktuar dy Operatorë Ekonomikë për pastrimin e rrugëve gjatë sezonit dimëror dhe ka caktuar edhe organin mbikëqyrës për secilin operator.