Lladrovci rikthen në pozita të mëhershme zyrtarët që ishin avancuar jashtëligjshëm

GllogocPostuar: 19:06 / 15.10.2018

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci rikthen në pozitat e tyre të mëparshme të gjithë zyrtarët komunal të cilët ishin avancuar në pozitën e Shefit të Sektorit, pa procedura ligjore dhe duke mos respektuar Rregulloret për procedurat e avancimit.

Zyrtarët e avancuar vite me parë, shumica prej tyre ne kohën e avancimit përveç mos respektimit të procedurave, nuk e kishin as shkollimin adekuat/te për ngritje në pozitë, nga zyrtarë/e në shef/e.

"Ky ishte njëherit edhe zotimi i Kryetarit Lladrovci për zbatimin e ligjshmërisë bazuar edhe rekomandimeve të Auditorëve të Jashtëm se me rastin e avancimit do të respektohet në përpikëri Rregullorja për avancim dhe se në asnjë rast, zyrtarët të cilët nuk kanë kualifikimin e nevojshëm, nuk do të mund të avancohen". /InfoKomuna/

Komente: 0 Në Kosovë mot kryesisht me vranësira, mundësi për borë 11:12 / 18.01.2019 Gjatë ditës së premte dhe në fundjavë nga Atlantiku do të depërtojë një vorbull ciklonike mbi Itali, që në ditët e fundjavës do të shtojë vranësirat dhe nuk përjashtohet edhe mundësia për reshje shiu dhe bore, ndërsa në vise malore vetëm...
SkënderajKomente: 0 Në Skenderaj identifikohet një viktimë e trafikimit, një i arrestuar 11:28 / 18.01.2019 Policia e Kosovës përmes një njoftimi për media bëri të ditur se Njësia e antitrafikimit me qenie njerëzore (DhTQNJ) në Mitrovicë, më datën 17 janar 2019 ka realizuar një urdhërkontroll në dy lokacione të caktuara në rajonin e Mitrovicës, konkretisht në...
MalishevëKomente: 0 IPKO ndihmon QKMF-në e Malishevës me aparat laboratorik 12:07 / 18.01.2019 Kompania telekomunikuese IPKO, sot ka ndihmuar QKMF në Malishevë, me një aparat laboratorik dhe një aparat tjetër për EKG. Ky donacion i kësaj kompania, është vlerësuar lartë, pasi këto mjete, do të ndihmojnë në masë të madhe, QKMF-në, përkatësisht...