Arrestohet pylltari, kërkoi 50 euro ryshfet

GraçanicëPostuar: 13:18 / 11.10.2016

Policia e Kosovës ka arrestuar mbrëmë në Graçanicë një rojë të pyllit, të nacionalitetit serb pasi që ka kërkuar një personi tjetër 50 euro që mos t’ia shqiptojë gjobën për transportim të druve.

Policia ka arrestuar të dyshuarin si dhe ka konfiskuar 50 euro tek djali i të dyshuarit.

Me urdhër të prokurorit nga i dyshuari është konfiskuar arma zyrtare (pushkë gjuetie me 5 fishekë të cal 12 mm) ndërsa i dyshuari dërgohet në mbajtje

SuharekëKomente: 0 Suharekë, diskutohet për shtim të kapaciteteve të ujit 14:46 / 21.02.2018 Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka pritur sot në takim drjetorin e “Hidroregjionit Jugor” Besim Baraliun dhe udhëheqësin e Njësisë në Suharekë, Ismet Kurtishaj, me të cilët ka biseduar për ujësjellësin në fshatin Bllacë, për...
PrishtinëKomente: 0 Ahmeti mbështet organizatën OVL-UÇK dega në Prishtinë 09:17 / 21.02.2018 Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së (Dega Prishtinë), Fatmir Sopi, bashkë me nënkryetarin Sali Vllahiu dhe sekretarin Vehbi Hajzeri, vizituan Komunën e Prishtinës.