I dehuri rrah bashkëshorten në Graçanicë

GraçanicëPostuar: 11:34 / 05.10.2017

Një person i nacionalitetit serb është arrestuar në Graçanicë, nën dyshimin se në gjendje të dehur ka sulmuar fizikisht bashkëshorten, njofton Policia.

Viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

MalishevëKomente: 0 Integrimi i komunitetit RAE në Malishevë, shembull për të gjithë 14:02 / 17.01.2019 Zëvendësministri i Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal (MAPL), Bashkim Krasniqi, ka qëndruar sot në Malishevë, ku është pritur nga kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj dhe zyrtarja për komunitete dhe kthim, Edona Krasniqi.