Mblidhet Komiteti i Sigurisë në Graçanicë

GraçanicëPostuar: 10:05 / 14.11.2016

Sot në mesditë, në Qendrën Kulturore në Graçanicë, do të mbahet sesioni i Komitetit Komunal të Sigurisë.

Kjo seancë e jashtëzakonshme e dyta me rradhë po bëhet me kërkesë të qytetarëve të komunës së Graçanicës, e  planifikuar nga Kryetari i Komitetit të Sigurisë si dhe  Kryetari i Komunës së Graçanicës Vladeta Kostiq, raporton Radiokim, përcjellë Klan Kosova.

Pika kryesore e takimit do të jetë “situata e keqe e sigurisë në komunën e Graçanicës”.

Dhjetë ditë më parë në qendër të këtij qyteti kanë protestuar një numër qytetarësh për të shprehur pakënaqësinë me gjendjen e sigurisë, vjedhjet e  shpeshta dhe sulmin e fundit ndaj 85 vjeçarit, Vojisllav Popoviq.

VitiKomente: 0 Zviceranët të interesuar për hapjen e një fabrike të djathit në Viti 15:17 / 17.05.2018 Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka pritur sot në takim një delegacion nga Zvicra, në krye me Kryetarin e Odës Ekonomike Zvicër-Kosovë, Stefan Sarkany si dhe zviceranin Jean Pierre Wicht por edhe Imri Limanin , anëtar i Dhomës së Zvicrës dhe i Komitetit Kosovar te...
MitrovicëKomente: 0 Nxënësit rrezikohen nga shembja e shkollës në Mitrovicë 10:22 / 21.05.2018 Nafije Rexha, mësimdhënëse e klasës së tretë, sa herë bie zilja e shkollës, del në korridor për t’u kujdesur për nxënësit, pasi ka frikë që numri i madh i nxënësve mund të ndikojë në shembjen e katit të dytë të shkollës.
GjilanKomente: 0 Gjilani vlerësohet shembull i bashkëpunimit ndërkomunal rajonal 15:35 / 15.05.2018 Në kuadër të shënimit të Javës së Europës në Gjilan, nën organizimin Qendres Kosovare për Diplomaci dhe Zyrës për Integrime Evropiane, është mbajtur debat me studentët e Universitetit Publik “Kadri Zeka” me temen “Bashkëpunimi Ndërkomunal...