Urimi i kryetarit Suma me rastin e "28 Nëntorit"

Hani i ElezitPostuar: 14:07 / 27.11.2017

Me rastin e 28 Nëntorit Ditës së Flamurit Kombëtarë Shqipëtar, Kryetari i Komunës së Hanit të Elezit Rufki Suma, uron të gjithë shqiptarët "28 Nëntorin Ditën e Flamurit Kombëtar".

Në emrin tim personal dhe të Komunës së Hanit të Elezit, çdo shqiptari urimet më të përzemërta me rastin e Ditës së Flamurit.

Me këtë datë të përkujtojmë 28 Nëntorin e Skënderbeut, Ditën e Flamurit dhe të Pavarësisë së Shqipërisë, përkujtojmë ditëlindjen e Komandantit Legjendar Adem Jashari, dhe daljen e parë publike të UÇK-së, dhe frymëzimet e të gjithë atyre që kontribuan për një ideal të lartë, për nder e krenari që jemi shqiptarë dhe për historinë tonë të lavdishme shekullore.
/InfoKomuna/


/InfoKomuna/

Komente: 0 Në Kosovë mot kryesisht me vranësira, mundësi për borë 11:12 / 18.01.2019 Gjatë ditës së premte dhe në fundjavë nga Atlantiku do të depërtojë një vorbull ciklonike mbi Itali, që në ditët e fundjavës do të shtojë vranësirat dhe nuk përjashtohet edhe mundësia për reshje shiu dhe bore, ndërsa në vise malore vetëm...