Istogu në katër vjetorin e vdekjes përkujton Qazim Loxhën

IstogPostuar: 11:05 / 29.08.2017

Kryetari i komunës së Istogut, Haki Rugova, me bashkëpunëtorë, miq dhe familjarë përkujtuan sot në katër vjetorin e vdekjes Qazim Loxhën, ish-drejtorin e Drejtorisë për Buxhet dhe Financa në komunën e Istogut.

Me këtë rast u bënë homazhe dhe vendosje e kurora lulesh tek varri i të ndjerit në varrezat e fshatit Baicë. /InfoKomuna/

FerizajKomente: 0 Debatohet për zgjerimin e rrugës nga Prelezi i Jerlive - Fshati i Vjetër 13:42 / 18.01.2018 Organizuar nga Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor në bashkëpunim edhe më Ministrinë e Infrastrukturës, këtë të enjte është mbajtur debat publik lidhur me shpronësimin e pronave të paluajtshme të parcelave që gjendjen në hyrje të qytetit të...
GjilanKomente: 0 Në qendër të Gjilanit zbulohet busti i heroit kombëtar, Skënderbeut 14:07 / 17.01.2018 Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, së bashku me kryetarin e Lidhjes së Historianëve të Kosovës “Ali Hadri”, Fehmi Rexhepi, kanë bërë zbulimin e bustit të heroit të shqiptarëve, Gjergj Kastrioti – Skënderbeut, në 550-vjetorin e vdekjes së...
GjilanKomente: 0 Qeveria e gatshme të investojë në projekte zhvillimi në Anamoravë 11:05 / 16.01.2018 Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, të hënën, është takuar me zv.ministren e Zhvillimit Rajonal Magbule Shkodra, me të cilën kanë biseduar për çështjet e investimeve, që pritet të ndodhin në sektorin e infrastrukturës dhe në sektorë të tjerë, shkruan sot...