Komuna e Junikut: Apel për kujdes përgjatë shtratit te lumit Erenik

JunikPostuar: 16:04 / 30.11.2017

Të nderuar qytetarë të komunës së Junikut dhe me gjërë, ju bëjmë apel që të keni kujdes kur kaloni përgjatë shtratit të lumit Erenik, raporton InfoKomuna.

Sidomos personat e moshuar dhe fëmijët, të mos dalin pa një shoqërues. Komuna e Junikut është duke e përcjell nga afër gjendjen e shtratit të lumit Erenik, i cili pas reshjeve të fundit atmosferike ka rritur nivelin e prurjes së ujit.

Të gjitha nejësit emergjente janë në vendin e ngjarjes: njësiti i zjarrfikësve, shërbimi policor i Kosovës, zyrtar komunal.

Gjithashtu kemi në dispozicion edhe makineri për të ndihmuar që situata të jetë në kontroll.
/InfoKomuna/

PrishtinëKomente: 0 Ahmeti mbështet organizatën OVL-UÇK dega në Prishtinë 09:17 / 21.02.2018 Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së (Dega Prishtinë), Fatmir Sopi, bashkë me nënkryetarin Sali Vllahiu dhe sekretarin Vehbi Hajzeri, vizituan Komunën e Prishtinës.
GllogocKomente: 0 Lladrovci, homazhe tek varri i Heroit të Kosovës, Shaban Polluzha 11:06 / 21.02.2018 Në shënimin e 73-vjetorit të rënies së Heroit të Kosovës, Shaban Polluzha, kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci me bashkëpunëtor ka bërë homazhe tek varri i tij në fshatin Polluzhë të Drenasit, me ç’rast ka vendosur buqetë lulesh.