Komuna e Kaçanikut partnere e projektit DEMOS edhe në 2018-ën

KaçanikPostuar: 15:28 / 11.01.2018

Kryetari i Komunës së Kaçanikut, Besim Ilazi, me bashkëpunëtorë, priti në takim zv.menaxheren e projektit DEMOS, Majlinda Jupolli dhe stafin e këtij projekti.

Në takim u bë e ditur se Komuna e Kaçanikut do të jetë partnere e projektit DEMOS edhe për katër vitet e ardhshme 2018-2021, transmeton InfoKomuna.

Me këtë rast kryetari Ilazi falenderoi qeverinë zvicerrane për financimin e projekteve të ndryshme në Kaçanik, përmes projektit DEMOS.

DEMOS financohet nga qeveria zvicerrane, ndërsa zbatohet nga Helevetas Swisss intercoorporation - Kosovë, dhe ka për qëllim përmirësimin e qeverisjes demokratike dhe menaxhimin komunal.

GllogocKomente: 0 Përurohet renovimi i çerdhes së qytetit në Drenas 15:32 / 25.04.2018 Është bërë përurimi i çerdhes së qytetit “Ardhmëria” në Drenas, donacion i organizatës turke TIKA. Në përurimin e objektit, merrnin pjesë, kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ambasadorja e Turqisë në Kosovë, Kivilçim...
FerizajKomente: 0 500 mijë euro për dy projekte infrastrukturore sportive në Ferizaj 15:17 / 25.04.2018 Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, i shoqëruar nga nënkryetari Naim Ferati, drejtoresha e Kulturës, Xhemile Murati- Shabani, si dhe këshilltari i tij Besim Zymberi, ka pritur në një takim ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Kujtim Gashi me ç’rast kanë bërë...
MalishevëKomente: 0 Iniciativë për pastrimin e ambientit përgjatë lumit Mirusha 10:15 / 25.04.2018 Njësia e “Ekoregjionit” në Malishevë, ka bërë të ditur se të premten, duke filluar nga ora 09:00, do të marr një aksion i madh i pastrimit të ambientit përgjatë lumit Mirusha dhe ambientit përreth liqenit në Mirushë.