QKMF në Kaçanik zgjeron kapacitetet me staf mjekësor

KaçanikPostuar: 16:02 / 06.02.2018

Në kuadër të zhvillimit të politikave për shërbime më të kompletuara mjekësore, Komuna e Kaçanikut përmes Drejtorisë së Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, ka angazhuar pediatrin Njazi Raka, që një herë në javë të kryej kontrolla mjekësore në QKMF në Kaçanik.

Drejtoresha për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale Diana Reka, tha se komuna ka arritur marrëveshje me pediatrin që një herë në javë, përkatësisht çdo të mërkure nga ora 15:00 të kryej shërbimet mjekësore në QKMF në Kaçanik. /InfoKomuna/

PrizrenKomente: 0 Nën kanosjen e armës, rrëmbehet një person në Prizren 13:04 / 21.05.2018 Pas mesnate, rreth orës 01:20 minuta, në rrugën “Turgut Ozal” në Prizren ka ndodhur rrëmbim i një personi. Me këtë rast Policia e Kosovës ka arritur të arrestojë dy persona të dyshuar.
SuharekëKomente: 0 Muharremaj flet për vizitën zyrtare në Slloveni 10:36 / 21.05.2018 Në mbledhjen e Këshillit me drejtorë komunalë, kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, pasi është informuar nga raportimet e drejtorëve për punën që kanë bërë gjatë javës, më pas ka fol për vizitën zyrtare që ka pas në...