KlinëKomente: 0 Të gjitha rrugët në Komunën e Klinës janë të kalueshme 14:16 / 22.01.2018 Bora që ka rënë gjatë dy ditëve të fundit, ka shkaktuar telashe në lëvizjen e automjeteve, sidomos në zonat malore të Komunës së Klinës, ku trashësia e borës ka kaluar 15 cm. Ngricat e natës së mbrëmshme, kanë shkaktuar shtresa të akullit në...
KlinëKomente: 0 Kryetari Elezaj premton përkrahje të sistemit të arsimit 14:51 / 15.01.2018 Me rastin e fillimit të mësimit në gjysmëvjetorin e dytë të vitit shkollor 2017/2018, Kryetari i Komunës së Klinës, Zenun Elezaj, i shoqëruar nga Drejtori i Arsimit, Arben Limani dhe ai i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Naser Morina, kanë vizituar sot shkollën fillore të...
KlinëKomente: 0 KFOR-i italian planifikon realizimin e tri projekteve në Klinë 17:01 / 09.01.2018 Kryetari i Komunës së Klinës, Zenun Elezaj dhe nënkryetari Besim Hoti, kanë takuar sot komandantin e MNBG-W – Zonës Perëndimore të KFOR-it, kolonel Ettore Gagliardi, ku është biseduar për bashkëpunimin në mes Komunës dhe KFOR-it dhe disa projekte të cilat do t'i...
KlinëKomente: 0 "Tërmet" në Klinë, ja si reagojnë zjarrfikësit e policia 16:25 / 05.12.2017 Zjarrfikësit, policia dhe ekipi shëndetësor i QKMF-së “ Nënë Tereza” në Klinë, kanë demonstruar shkathtësitë e tyre në rast të ndonjë tërmeti eventual. Bëhet fjalë për një aksion të improvizuar, ushtrim fushor, “ tërmet”...
KlinëKomente: 0 Klina fillon aktivitetet për festën e 28 Nëntorit 13:55 / 24.11.2017 Në Klinë, sot kanë nisur aktivitetet me rastin e festës së 28 Nëntorit. Në Qendrën e Kulturës “Jehona e Dukagjinit”, është mbajtur një program kulturo-artistik me këngë, valle e recitime nga nxënës të disa shkollave të Komunës së...
KlinëKomente: 0 Bashota i premton Gllarevës palestër sportive 11:20 / 17.11.2017 Kandidati i PDK-së për kryetar të Komunës së Klinës, Sokol Bashota, ka marrë mbështetje të fuqishme në njërin nga bastionet e kësaj komune, në fshatin Gllarevë të Klinës që përfshinë fshatrat Rigjevë, Stapanicë dhe Zabergjë, thekson...
KlinëKomente: 0 I mituri sulmohet nga tre persona në Klinë 11:16 / 10.11.2017 Policia njofton se viktima mashkull K-shqiptar i moshës së mitur ka kërkuar ndihmë mjekësor, pasi që ishte sulmuar fizikisht nga tre të dyshuar meshkuj.
KlinëKomente: 0 Vazhdojnë mbjelljet vjeshtore në Klinë 11:31 / 27.10.2017 Mbjelljet vjeshtore në Komunën e Klinës janë në fazën përfundimtare. Ka pasur ndërprerje për shkak të kushteve atmosferike por pas përmirësimit të motit, mbjelljet po vazhdojnë me intensitet të shtuar.