Betohen 2 këshilltarë komunalë, formohen komitetet obliguese

KlinëPostuar: 10:44 / 01.02.2018

Kuvendi Komunal i Klinës në përbërjen e re, të mërkurën, e ka mbajtur seancën e parë të rregullt këtë vit, në të cilën fillimisht janë betuar dy këshilltarët e ri komunalë: Xhevxhet Berisha nga LVV-ja dhe Brahim Mehmataj nga Nisma.

Ata kanë zëvendësuar këshilltarët e të njëjtave subjekte, Skënder Merturin dhe Naser Morinën, të cilët janë emëruar drejtorë të Ekzekutivit, shkruan sot Koha Ditore.

Skënder Merturi i LVV-së, ka marrë Drejtorinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, kurse Naser Morina i NISMA-s, është emëruar drejtor i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural. Në këtë seancë janë themeluar edhe komitetet obliguese dhe është miratuar vendimi për themelimin e Këshillit Komunal të Sigurisë në Bashkësi (KKSB).

MitrovicëKomente: 0 Mitrovica subvencionon 99 fermerë 14:49 / 18.10.2018 Komuna e Mitrovicës ka mbështetur 99 fermerë. 77 prej tyre janë pajisur me nga 200 kilogramë farë gruri dhe 100 kilogramë pleh artificial, 20 fermerë me nga 300 kilogramë farë gruri dhe nga 100 kilogramë pleh artificial dhe 2 fermerë me nga 300 kilogramë farë gruri dhe 150...
PrishtinëKomente: 0 Vetëvendosje kërkon shkarkimin e bordit të Stacionit të Autobusëve 17:11 / 18.10.2018 Lëvizja Vetëvendosje përmes një konference për media sot ka paraqitur keqpërdorimet që janë gjetur nga auditori i përgjithshëm për ndërmarrjen komunale “Stacioni i Autobusëve” dhe Trafikun Urban në Prishtinë, duke kërkuar nga kryetari i Prishtinës,...