Dhjetë fshatra të Klinës mbesin pa energji elektrike

KlinëPostuar: 09:30 / 08.02.2018

Kompania për distribuim dhe shpërndarje të energjisë elektrike - KEDS ka njoftuar se sot dhjetë fshatra të Klinës do të mbesin pa furnizim me energji elektrike për tri orë për shkak të rregullimit të trafos.

"Më 08.02.2018 në TS 110/10 kV Klina do të ndërprehet:Dalja 10 kV Gremniku (Kodi: 52000011) prej orës 09:00 deri në ora 12:00. Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Gremniku, Dollci, Qupeva, Vlljaku, Dushi, Sferka, Perqeva, Rastoka, Këpuzi dhe Qeskova. Arsyeja e ndërprerjes: Energjizimi i trafos", thuhet në njoftimin e KEDS-it./InfoKomuna/

GllogocKomente: 0 Lladrovci, homazhe tek varri i Heroit të Kosovës, Shaban Polluzha 11:06 / 21.02.2018 Në shënimin e 73-vjetorit të rënies së Heroit të Kosovës, Shaban Polluzha, kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci me bashkëpunëtor ka bërë homazhe tek varri i tij në fshatin Polluzhë të Drenasit, me ç’rast ka vendosur buqetë lulesh.
MalishevëKomente: 0 Komuna e Malishevës informohet me programin e organizatës gjermane "HELP" 14:38 / 21.02.2018 Nënkryetari i Komunës së Malishevës, Hajdin Berisha dhe shefja e kabinetit të kryetarit, Blerta Krasniqi, kanë pritur sot në takim Shqipe Breznicën, koordinatore e programit të organizatës gjermane "HELP", program i cili financohet nga Ministria e Punëve të Jashtme të...
ShtimeKomente: 0 Stacioni i Policisë në Shtime bëhet me objekt të ri 11:18 / 21.02.2018 Kryetari i Komunës së Shtime, Naim Ismajli, priti në takim Teuta Krasniqi, Zenel Telaku dhe Sami Zeka nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Kosovës, si dhe komandantin e Stacionit të Policisë, Enver Avdyli.